Typy mebli łazienkowych

Producenci mebli łazienkowych starają się stworzyć funkcjonalne zestawy do łazienek oraz meble, które można dowolnie dopasowywać. Pojemne szafki stojące, wiszące oraz półki mają sprawić, że pomieszczenie będzie spójne, ładne, czyste, ale także funkcjonalne. Kupując meble łazienkowe, możemy wybierać spośród kilku najbardziej znanych rozwiązań.

Jedną z najczęściej wybieranych szafek łazienkowych jest ta pod umywalkę. Kupuje się ją razem z całą armaturą, dlatego razem z umywalką tworzy całość, zarówno gdy chodzi o stylistykę, jak i idealnie dopasowany rozmiar. Popularne są także szafki wiszące. Możemy ją powiesić w dowolnym miejscu, także nad umywalką, jeśli jest płytka, a jej front wykończony jest lustrem. Szafki wiszące nie zajmują miejsca na podłodze, a pod nimi jest swobodne dojście do podłogi. Szafka stojąca nie wymaga montażu na ścianie, ma głębsze półki i tym samym więcej można do niej schować. Może być wyposażona w drzwiczki, ale też system szuflad. Takie meble łazienkowe trzeba wybierać ostrożnie, zwłaszcza gdy mają stać w niewielkiej łazience – szuflady ułatwiają dostęp do schowanych przedmiotów, a drzwiczki zapewniają oszczędność miejsca. Pamiętać też warto, że szafki stojące na nóżkach ułatwiają czyszczenie podłogi.

Meble łazienkowe otwarte są lżejsze i zajmują mniej miejsca, ale widać wszystko to, co przetrzymujemy w łazience, zamykane pozwalają na większą dyskrecję, a szafka zamykana na kluczyk przyda się w domu, w którym są dzieci.

W dużych łazienkach można dodatkowo pozwolić sobie na słupki albo komody. Słupki są wąskie, ale mogą mieć nawet 185 cm wysokości, są wyposażone w szuflady i drzwiczki z półkami, znaleźć można też słupki wyposażone w kosz na pranie. W przeciwieństwie do zwykłych szafek, wysokie słupki lepiej przymocować dodatkowo do ściany. Komody z kolei są niższe, ale szersze, mają drzwiczki lub szuflady, są niezwykle pojemne, ale jednocześnie zajmują sporo miejsca, dlatego lepiej postawić komodę w dużej łazience.