Mieszkanie od dewelopera w Krakowie. Pierwsze kroki

Kupno mieszkania wiąże się z podejmowaniem poważnej decyzji, która może zaważyć na naszym życiu. I chociaż własne mieszkanie to dobra inwestycja, to jednak inwestować należy uważnie, z głową i tylko w lokale, które powstają w dobrej okolicy i za sprawą doświadczonego dewelopera. Ofert deweloperów w Krakowie jest sporo, jak więc wybrać tą dobrą?

W Krakowie na mieszkania, zwłaszcza nowe i w atrakcyjnych okolicach jest spory popyt. Najlepiej więc pójść na spotkanie do biura dewelopera, zwrócić uwagę na wygląd firmy oraz na osoby w niej pracujące. Tylko deweloper z profesjonalną obsługą sprawi, że kupowanie mieszkania będzie łatwe, bezstresowe, że zostaniemy poinformowani o wszelkich aspektach kupna, a konsultanci będą budzić zaufanie. W biurze krakowskiego dewelopera możemy liczyć na uzyskanie wszystkich niezbędnych do podjęcia decyzji informacji nt. nieruchomości a także możemy negocjować cenę, lepsze warunki zakupu mieszkania, czy poszerzenia oferty o miejsce parkingowe albo komórkę. Obsługujący nas specjalista powinien mieć też wiedzę na temat poprzednich inwestycji dewelopera i wyposażyć nas w prospekt informacyjny. Najlepiej też, gdy zawsze będziemy obsługiwani przez tego samego pracownika.

Zanim jeszcze wybierzemy nasz lokal, musimy zwrócić uwagę na to, czy deweloper ma prawo własności działki w Krakowie, na której powstaje inwestycja, jaki jest termin rozpoczęcia i zakończenia własności, kiedy nastąpi przeniesienie własności, jaki jest harmonogram wpłat oraz jakie są warunki odstąpienia od umowy kupna mieszkania. Warto jednak już podczas pierwszego spotkania z deweloperem znać swoją zdolność kredytową. Tę obliczy nam pracownik banku lub doradca kredytowy. To ułatwi dobór odpowiedniego dla nas lokalu, ale też umożliwi rozpoczęcie negocjacji ceny z deweloperem.

Oczywiście zdolność kredytowa nie oznacza automatycznego przyznania kredytu. Jednak jeśli już jest oszacowana, możemy zarezerwować wybrany lokal na kilka dni (najczęściej do tygodnia) i rozpocząć poszukiwania odpowiedniego kredytu.