Domowe biuro – jakie meble będą potrzebne?

Wiele zawodów oraz współczesna technologia pozwalają na to, by pracować w domu, za pośrednictwem Internetu albo przyjmować w nim klientów. Praca w domowym biurze wymaga dużej samodyscypliny, ale jednocześnie oszczędza czas niezbędny na dojazdy, koszty wynajmowania biura, umożliwia pracę w wybranych przez siebie godzinach. Jednak jak każde biuro, także to domowe, musi być wyposażone w meble biurowe, wygodne, praktyczne i trwałe. Pamiętajmy, że jeśli nasze biuro jest w domu, meble biurowe powinny się komponować z innymi wnętrzami.

Każde biuro, także to domowe musi być wyposażone w biurko. Przy nim będziemy pracować na komputerze, uzupełniać dokumenty oraz być może przyjmować klientów. Biurko więc powinno być przede wszystkim ładne i praktyczne, na tyle duże, by wygodnie zmieścił się na nim komputer, by było miejsca na pisanie, ale także na bezpieczne postawienie kubka kawy czy drukarki, skanera lub kserokopiarki. Blat powinien być przestronny, ale też odporny na zarysowania czy wodę. Najcenniejsze przedmioty powinno się jednak schować do szuflad lub szafek. Warto mieć także szafkę zamykaną na kluczyk, zwłaszcza jeśli przyjmujemy w naszym domowym biurze klientów płacących gotówką.
Biurko powinno stać w miejscu, w którym jest dużo naturalnego światła. W ten sposób nasze oczy będą mniej narażone na zmęczenie a nasze rachunki za prąd będą niższe.

Inne niezbędne meble biurowe to regały. Oczywiście ich ilość i rozmiar będzie zależeć od prowadzonej przez nas działalności. Osoba, która zajmuje się księgowością potrzebuje przestronnego miejsca na schowanie teczek i segregatorów, które często trzeba przechowywać nawet latami. Z kolei grafik czy projektant może jedynie mieć kilka półek na swoje portfolio, resztę i tak ma w pamięci komputera. Jeśli jednak mamy bardzo duże biuro, lepiej by półek było więcej, by wypełniły przestrzeń. Można na nich przechowywać książki, na które nie ma miejsca w innych pomieszczeniach domu.

Zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, by każdy mebel do siebie pasował i by nasze biuro było spójne. Nawet jeśli nie zapraszamy do niego osób postronnych, to przebywanie w estetycznym pomieszczeniu ma duży wpływ na nasze samopoczucie.